2015-2016

Техник технологийн улсын ХХ олимпиад

2016 оны 04 сарын 22-24

Дүрслэх урлагийн төрөлд 
2-р байр Мөнгөн медаль өргөмжлөл О.Цэнгүүн /12ж анги /
3-р байр Хүрэл медаль өргөмжлөл Э.Өлзийжаргал /12ж анги /
4-р байр шагналт, батламж О.Минжин шилдэг бүтээл-ийн шагнал /12ж анги /

Технологи дизайны төрөлд:
6-р байр шагналт, батламж, Ч.Бямбанаран нэрэмжит шилдэг бүтээл /12ж анги /

 

Нийслэлийн техник технологийн XXII олимпиад

2016 оны 03-р сарын 22- 28

 Дүрслэх урлагийн төрөлд 
1-р байр Алтан медаль, өргөмжлөл О.Минжин ДУД-ы нэрэмжит шагнал /12ж анги /
2-р байр Мөнгөн медаль өргөмжлөл Э.Өлзийжаргал /12ж анги /
4-р байр шагналт байр батламж О.Цэнгүүн /12ж анги /

Технологи дизайны төрөлд:
2-р байр Мөнгөн медаль өргөмжлөл Ч.Бямбанаран /12ж анги /

 

СҮХБААТАР ДҮҮРГИЙН ОЛИМПИАД

Математикийн олимпиад:

СБДүүргийн Математикийн олимпиадад манай сургуулийн 12б ангийн сурагч Н.Зөв-үйлст, Н.Дэлгэрсүрэн, Б.Болорчулуун нар Нийслэлийн олимпиадад орох эрхээ авлаа. Мөн Математикийн багш М.Батбилэг багш нарын олимпиадад 1-р байранд орж тус тус амжилт үзүүллээ.

 

Дүүргийн техник технологийн олимпиад:
Дүрслэх урлагийн төрөлд:

1.12ж анги Минжин-Алтан медаль
2.12ж анги Чулуудай-Мөнгөн медаль
3.12ж анги Өлзийжаргал-Хүрэл медаль
4.12ж анги Цэнгүүн-IV 
5.11г анги Мандухай-Хүрэл медаль буюу 3-р байранд орж тус тус нийслэлд өрсөлдөх эрхээ өнөөдөр гардан авлаа.
Эмэгтэй технологоор 
Бямбанаран-Хүрэл медаль авч орж нийслэлд өрсөлдөх эрхээ өнөөдөр гардан авлаа.
Ийнхүү баг хамт олноороо идэвхтэй оролцсон гэж ШУТАСургууль маань Дүүргийн техник технологийн олимпиадын Багийн оноогоор III-р байранд орж өргөмжлөл авлаа.

Биологийн олимпиад:

СБД-н биологийн олимпиадад 12-р ангийн 2 сурагч бэлтгэж оролцсоноос 12е ангийн сурагч С.Дөлгөөн 3, 12б ангийн сурагч И.Нинжбадгар 16-д орсон байна. одоо гүйцэтгэлийн хувиараа нийслэлд жагсаж байж эцсийн дүн мэдээ гарна.

Нийгмийн ухааны олимпиад:

12ё ангийн сурагч Э.Эрдэнэсувд Нийгмийн ухааны дүүргийн олимпиадад 4-р байранд амжилттай оролцож нийслэлд орох эрхээ авлаа.

Физикийн олимпиад:

Дүүргийн физикийн олимпиадад 11а ангийн сурагч Н.Ану, 11в ангийн сурагч Л.Цэдэнсодном, 12б ангийн сурагч Н.Зөв-үйлст, Н.Дэлгэрсүрэн, Б.Болорчулуун нар амжилттай оролцож Нийслэлийн олимпиадад оролцох эрхээ авлаа. 

Англи хэлний олимпиад:

СБДүүргийн англи хэлний олимпиадад 12а ангийн сурагч Эрдэнэбаяр 4-р байранд орж нийслэлд орох эрхээ авлаа. 

Орос хэлний олимпиад: 

СБДүүргийн орос хэлний олимпиадад 12г ангийн сурагч З.Биндэрьяа 1-р байр, 12г ангийн сурагч Б.Буянбилэг, 12ё ангийн сурагч Н.Төгөлдөр, Н.Маквала нар нийслэлд орох эрхээ авлаа. 

НИЙСЛЭЛИЙН ОЛИМПИАД

Нийслэлийн гар зургийн VII олимпиадад ШУТАС-ийн 11г ангийн сурагч Т.Мөнхжин, Т.Энхжин 1-р байр алтан медаль, 11г ангийн сурагч Г.Содбилэг 2-р байр мөнгөн медаль,12ж ангийн сурагч Б.Гантулга 3-р байр хүрэл медаль хүртлээ, 52-р сургуулийн 11г ангийн сурагч М.Нандинхүслэн 2-р байр мөнгөн медаль хүртсэн олон сайхан амжилтуудын эзэд боллоо.

Эрдэмтөгс бүрэн дунд сургуулийн нэрэмжит Нийслэлийн гар зургийн уралдаан

Нийслэлийн гар зургийн уралдаанд 17 байр эзэллээ
алт-4
Мөнгө-4
Хүрэл-6
Тусгай байр-3

СБД-ийн Эрдэмтөгс бүрэн дунд сургуулиас өсвөр үе, хүүхэд залуусын гоо зүйн хүмүүжил, уран бүтээлч хандлагыг дэмжих, бүтээлч сэтгэхүйг хөгжүүлэх зорилгоор нийслэлийн хэмжээнд гар зургийн уралдааныг зохион байгууллаа.